İmplant Cerrahisi

Dental İmplant Nedir?

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. Tedavi sonrası yapılan yapılan protezler doğal dişe en yakın yapıyı oluştururlar. Özellikle köprü gereksinmelerinde; destek alınacak dişlerin olmadığı veya yandaki dişlerin kesilmesinin istenmediği durumlarda en iyi sonucu veren tedavi yöntemidir.

Diş eksikliklerinde sağlıklı komşu dişlerin kesilerek sabit köprü yapılması günümüzde çok tercih edilmemektedir. Kesim esnasında dişin en dış mine tabakası zarar gördüğü için hassasiyet ve sinir hasarları gelişebilir. İmplant sayesinde diş eksiklikleri yandaki sağlam dişlere dokunulmadan giderilebilmektedir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplantın en büyük avantajı diğer konservatif tedavi yöntemlerine oranla çok daha sağlam, rahat ve güvenilir olmasıdır. İmplantı bu kadar başarılı yapan önemli unsurlardan biride tek başına bir yapı olmasıdır. Herhangi bir yerden destek almaya ihtiyacı olmadığı için de diğer dişlere hiçbir zararı yoktur. İmplanttan önce sıklıkla kullanılan köprü ve kuron tedavilerinde sağlam dişlerden destek alındığı için komşu dişler büyük oranda zarar görmekteydi.

İmplant uygulamaları kişiyi hareketli protez kullanma zorunluluğundan kurtarır. Hareketli protezlerin kullanımı zor olmakla birlikte altlarına yiyecek artıkları kaçabilmekte ve hijyenini sağlamak için sürekli çaba gerektirmektedir. Günümüzde ise hareketli protezlerin yerine implantların üzerine yapılan sabit protezlerle hareketli protezlerde yaşan sıkıntılar tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Hizmet Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 09.00 – 21.00
Cumartesi 09.00 – 19.00
Pazar Kapalı

Doktorlarımız

Doktorlarımız hakkında
detaylı bilgi için tıklayınız.

Randevu Talep Et

Siz iletişim bilgilerinizi bırakın, biz uygun randevu için sizi geri arayalım.